Отдел продаж:
+380 93 77-55-999
Консультация специалиста:
+380 93 77-55-999

Водоочистители
ЮВЕНТА —
океан чистой воды

2023-08-22

Склянка води на ніч: користь та ризики

Щоб організм нормально функціонував, потрібно пити воду щодня. Протягом дня і під час сну людина втрачає воду через потовиділення, дихання тощо. Дехто обов'язково випиває склянку рідини перед сном, щоб залишатися зволоженим. Але чи корисно пити воду на ніч?

Щоб організм нормально функціонував, потрібно пити воду щодня. Протягом дня і під час сну людина втрачає воду через потовиділення, дихання тощо. Дехто обов'язково випиває склянку рідини перед сном, щоб залишатися зволоженим. Але чи корисно пити воду на ніч?

Як повідомляють у виданні Healthline, дослідники сумніваються, що склянка води на ніч є корисною для здоров'я. І для цього є кілька причин.

Вода перед сном і перерваний цикл відпочинку

Через вживання великої кількості рідини на ніч підвищується кількість сечовипускань у цей час доби. Організм зменшує виробництво сечі вночі, щоб людина могла спати без перерви від семи до восьми годин. Якщо ж випити перед сном склянку або дві води, цей цикл може бути перерваний.

Поганий сон також негативно позначається на самопочутті і навіть може погіршити здоров'я серця. Зокрема, нестача сну впливає на:

підвищеного рівня холестерину;
розвиток гіпертонії;
збільшення ваги.
Дослідження 2019 року показало, що дорослі, які спали менше шести годин вночі, мали підвищенний ризик розвитку інфаркту чи інсульту. Але варто зазначити, що в циклі сну й сечовипускання важливу роль також відіграє вік людини. Це може бути пов'язано з розвитком захворювань, які впливають на функцію сечового міхура. Зокрема, доброякісна гіпертрофія передміхурової залози і цукровий діабет.

Склянка води на ніч: переваги

Щоправда, є й позитивні аспекти пиття води перед сном:

1. Покращення настрою: За дослідженням 2014 року, дефіцит води може негативно вплинути на настрій, що також погано впливає на цикл сну. Було досліджено 52 людини з великим і низьким об'ємом вживання води. Ті, хто зазвичай п'є багато води, не були настільки спокійними і не відчували стільки позитивних емоцій, навіть якщо вони не могли пити стільки води, скільки вони звикли. Ті, хто вживає мало рідини, показали збільшення позитивних емоцій, коли вони починали пити більше води.

2. Детоксикація організму: питна вода значно покращує травлення. Особливо тепла вода покращує кровообіг, допомагає організму розщеплювати відходи і збільшує виділення поту. Через потовиділення людина втрачає деяку кількість рідини впродовж ночі, але це також видаляє токсини та очищає клітини шкіри.

3. Підтримка шлунка: Якщо ви відчуваєте біль або спазм в шлунку, тепла вода перед сном забезпечить зволоження впродовж нічного часу. Можна додавати у воду лимон, який надає рідині цікавий смак, а також містить вітамін С. Така вода допомагає зміцнити імунну систему для боротьби з інфекцією. Однак щоб не допустити переривання циклу сну і розвитку захворювань, варто випивати воду не пізніше, ніж за дві години до сну.

Коли і скільки води пити перед сном?

Існує ряд рекомендацій, які можуть допомогти визначити, коли і скільки води пити перед сном:

Враховуйте своє індивідуальне відчуття жаги: Якщо ви дійсно відчуваєте спрагу перед сном, то можливо, вам варто випити невелику кількість води, але не перебірати. Споживання великої кількості рідини може призвести до посиленого сечовиділення і розбудження серед ночі.

Уникайте великих об'ємів води за годину-дві до сну: Якщо ви питимете велику кількість рідини перед сном, це може призвести до перерви в циклі сну і сечовипускання вночі, що може негативно позначитися на якості вашого відпочинку.

Віддавайте перевагу теплій воді: Тепла вода може бути корисною перед сном, оскільки вона сприяє кровообігу та допомагає розслабити організм.

Додайте лимон: Додавання кількох крапель лимонного соку у склянку води може не лише покращити смак, але і забезпечити організм вітаміном С, що підтримує імунну систему.

Висновок

Пиття води перед сном має свої переваги та ризики. Важливо враховувати індивідуальні потреби та відчуття організму. Якщо ви відчуваєте спрагу перед сном, то можливо, невелика кількість теплої води буде корисною. Однак не слід перебільшувати з питтям води перед сном, щоб уникнути перерви в циклі сну та негативних наслідків для здоров'я серця і загального самопочуття.

Загалом, важливо дотримуватися розумних рекомендацій щодо пиття води та слухати своє тіло, щоб забезпечити здоровий і комфортний сон.