Отдел продаж:
+380 93 77-55-999
Консультация специалиста:
+380 63 343-8183

Водоочистители
ЮВЕНТА —
океан чистой воды

2023-08-22

Рятувальний крок: Відновлення водопостачання для Кривого Рогу після теракту ан Каховській ГЕС

У понеділок була запущена перша нитка магістрального водогону на ділянці "Інгулець – Кряжеве", який почали будувати на третій день теракту на Каховській ГЕС – він забезпечить водою чверть населення Кривого Рогу.

була запущена перша нитка магістрального водогону на ділянці

Проєкт магістрального водогону "Інгулець – Кряжеве" став справжнім рятувальним кроком для міста Кривого Рогу та його мешканців. Ця ділянка водогону набула особливого значення, оскільки вона розпочала свою будівництво лише на третій день після російського теракту на Каховській гідроелектростанції.

Загалом проєкт магістрального водогону складається з трьох ділянок загальною протяжністю майже 150 км, і він вже зараз виявився надзвичайно важливим для забезпечення водою міста Кривого Рогу та навколишніх населених пунктів. Цей водогін створює можливість надавати жителям необхідний ресурс, а також вирішує питання питної води для тисяч людей, які пережили труднощі через наслідки теракту.

За процесом будівництва та функціонуванням магістрального водогону здійснюються важливі заходи контролю та безпеки. На кожній ділянці проєкту працюють інженери-консультанти, а також проводиться незалежний технагляд, що гарантує високу якість будівництва та надійність системи.

Задля запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією до підземного трубопроводу. Далі вода відкритим каналом потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів, і після його завершення місто буде мати надійний доступ до водопостачання.

Важливо відзначити, що через російський теракт на Каховській ГЕС близько мільйона українців стали уязвимими щодо водопостачання. У деяких населених пунктах довелося використовувати цистерни для транспортування води, а мешканці купували питну воду в пляшках. Водогін "Інгулець – Кряжеве" вирішує ці проблеми та надає населенню стабільний доступ до води.

Міністерство відновлення, сприяючи місцевій та обласній владі, активно впроваджує цей проєкт. За підтримки USAID також буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.

Усе це свідчить про важливий крок у відновленні життя та інфраструктури після трагічних подій на Каховській ГЕС. Магістральний водогін стає символом відновлення та спільних зусиль для забезпечення комфорту та безпеки мешканців Кривого Рогу та прилеглих районів. Цей проект не тільки відновлює доступ до важливого ресурсу, але і демонструє рішучий крок у напрямку реформи та модернізації водопостачання в Україні.

Проєкт магістрального водогону "Інгулець – Кряжеве" є частиною стратегічних зусиль національного уряду для поліпшення інфраструктури та забезпечення резерву водних ресурсів. Він також визначає роль України як суверенної та незалежної країни в регіоні, готової долати виклики та кризові ситуації.

Однією з головних переваг цього проєкту є його масштабність. З будівництвом трьох ділянок магістральних водогонів, загальною довжиною майже 150 км, Україна вирішує завдання забезпечення стійкого водопостачання для регіону та розвитку інфраструктури. Цей проєкт також відкриває можливості для розвитку господарства, підвищення життєвого рівня населення та привертає інвестиції для регіонального розвитку.

Важливим аспектом є підтримка та співпраця з міжнародними партнерами, зокрема, з агентством USAID. Ця співпраця гарантує якість та дотримання міжнародних стандартів у будівництві та функціонуванні водогону.

Процес відновлення водопостачання для Кривого Рогу стає справжнім прикладом солідарності та рішучості України перед викликами та кризовими ситуаціями. Ця ініціатива не тільки відновлює нормальне життя для мешканців, але і вкладає фундамент для майбутнього розвитку регіону.

Магістральний водогін "Інгулець – Кряжеве" - це більше, ніж просто інфраструктурний проєкт. Це символ відновлення, надії та єднання, який відображає сили та рішучість України у подоланні будь-яких викликів. Цей проект виявляється не лише спасінням води, але і спасінням життя, яке продовжує рухатися вперед, незважаючи на труднощі та перешкоди на своєму шляху.